KONST / Litografier / Serigrafi 13484065
nr 1348 4065
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Serigrafi, "Stilla Längtan". Abstrakt komposition. Signerad, numrerad 140/190. Motivet: ca 56,5x42 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 september 2020
kl 20:43:54
15/9 19:32:41
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy